از آنجا که زنان بسیار جزئی‌نگر و سخت پسند هستند، بنابراین کفش های زنانه انواع متنوع‌تری نسبت به کفش های مردانه دارند. البته این انواع تنها محدود به انواع مختلف کفش‌های زنانه از نظر استایل و کاربرد نمی‌شود، بلکه تنها در دسته کفش‌های پاشنه‌دار و صندل‌ها، شاهد جنس‌های مختلفی از رویه کفش های زنانه هستیم.

برندهای مختلف، معمولا مدل رویه کفش‌های زنانه خود را با توجه به ترندهای فصلی انتخاب می‌کنند. در تولید کفش، توجه به قسمت رویه از اهمیت زیادی برخوردار است. دلیل این اهمیت آن است، که رویه کفش نه تنها در ظاهر و استایل کلی افراد تاثیرگذار است، بلکه نشان دهنده استحکام و کیفیت کفش نیز می‌باشد.

تولیدکنندگان کفش، رویه کفش‌ها و صندل‌های زنانه را از جنس‌‌های مختلف و متنوعی تولید می‌کنند. در این مقاله، قصد داریم درباره اصلی‌ترین انواع رویه در کفش‌های پاشنه دار زنانه صحبت کنیم. رویه کفش‌های زنانه موجود در بازار معمولا از چرم طبیعی، چرم مصنوعی، ورنی، نبوک، انواع پارچه‌ها و ترکیب‌های پلاستیکی تولید می‌شوند.

در ادامه به بررسی ویژگی‌های کفش‌های زنانه با رویهٔ تولید شده از این عناصر، می‌پردازیم.

کفش زنانه با رویه چرم طبیعی

کفش زنانه با رویه چرم طبیعی

چرم طبیعی، محصولی فرآوری شده از پوست حیوانات است، که با داشتن رگه و عوارض طبیعی در سطح خود، تمایز و زیبائی فراوانی نسبت به سایر مواد قابل استفاده در تولید رویه کفش دارد. کفش‌هایی که از چرم طبیعی تولید می‌شوند، دارای دوام و مقاومت زیادی هستند.

حتما شما هم در کمد افراد قدیمی‌تر، کفش‌های چرم طبیعی مرغوبی دیده‌اید که از سال‌ها قبل، بدون تغییر در ظاهر باقی مانده و ظاهرشان را حفظ کرده‌اند. تنها ایراد کفش‌های زنانه با رویه چرم طبیعی، چین و چروک خوردن آن‌ها در استفاده طولانی مدت است.

کفش‌های زنانه با رویه چرم طبیعی، در تابستان‌ها پا را خنک و در زمستان‌ها پا را گرم نگه می‌دارند. کفش‌های زنانه با رویه چرم طبیعی، بسیار شیک و نسبت به سایر انواع کفش‌ها گران‌تر هستند. داخل این نوع کفش‌ها نیز معمولا از چرم طبیعی تولید می‌شود.

کفش زنانه با رویه چرم مصنوعی

رویه چرم مصنوعی برای کفش پاشنه دار

کفش‌های زنانه‌ای که رویه تولید شدهٔ آن‌ها از چرم مصنوعی است،‌ کمتر از کفش‌های چرم طبیعی مقاومت و دوام دارند. هر چند که این کفش‌ها ظاهری دقیقا مشابه با کفش‌های چرمی طبیعی دارند، اما در مدت زمانی کوتاه و پس از گذشت زمان، رویه آن‌ها پوسته پوسته می‌شود و ظاهر زیبای‌شان از بین می‌رود.

کفش‌های زنانه با رویه چرم مصنوعی، به نسبت کفش‌های چرمی طبیعی، قیمت پایین‌تر، اما در عین حال تنوع بالاتر دارند. کفش‌های زنانه چرم مصنوعی، در رنگ‌ها و مدل‌های بسیار مختلفی دارند. البته، در دسته‌بندی‌های چرم مصنوعی نیز، انواع متفاوتی وجود دارد و برخی از چرم‌های مصنوعی، مرغوب‌تر از سایر انواع هستند.

کفش زنانه با رویه ورنی

کفش زنانه با رویه ورنی

رویه ورنی از چرم تولید می‌شود. این جنس از کفش، هم می‌تواند با چرم مصنوعی تولید شود و هم می‌تواند از چرم طبیعی به عمل بیاید. در واقع ورنی به نوعی چرم گفته می‌شود که نمایی براق دارد و با روشی خاص تولید شده است. کفش‌های ورنی معمولا براق هستند و نسبت به نوع معمولی چرم، عمر و دوام کمتری دارند. کفش‌های ورنی در برابر ضربه و خوردگی، آسیب‌پذیر هستند و کوچک‌ترین ضربه‌ای می‌تواند نمای اصلی آن‌ها را خراب و خش‌دار کند.

کفش زنانه با رویه ورنی معمولا جلوه و زیبایی زیادی دارد و در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شود. کفش‌های زنانه از این جنس، معمولا برای استفاده روزمره تولید نمی‌شوند و برای پوشیدن در استایل‌های مهمانی مناسب هستند. اگر دوست دارید، ظاهری شیک، خاص، متفاوت و پر تجمل داشته باشید، داشتن کفش زنانه و پاشنه بلند ورنی را فراموش نکنید.

کفش زنانه با رویه نبوک

رویه نبوک برای کفش زنانه

رویه نبوک نیز نوعی رویه چرمی است، که دباغی متفاوتی نسبت به سایر انواع چرم‌ها، روی آن صورت گرفته است. در دباغی نبوک،‌ زمانی که به مرحله فینیش چرم می‌رسند، رخ پوست گاوی را پرداخت می‌کنند، تا چرم ظاهری مخملی و پرزدار پیدا کند.

نگهداری از کفش‌هایی که دارای رویه نبوک هستند، کمی دشوار است. این کفش‌ها زمانی که کثیف می‌شوند، باید در شرایطی خاص تمیز شوند. در عین حال به دلیل ظاهر مخملی و خاصی که دارند، بسیار مورد توجه علاقمندان به مد روز قرار می‌گیرد. مقاومت کفش‌های زنانه با رویه نبوک بالا است.  فراموش نکنید، تنها در صورتی که این دسته از کفش‌های زنانه، کثیف شوند و یا با جسم سخت و تیزی ضربه بخورند، دچار آسیب می‌شوند.

کفش زنانه با رویه‌ای از انواع پارچه

کفش زنانه توری

کفش‌های زنانه با رویهٔ پارچه‌ای، استایل مخصوص و جذابی دارند. این کفش‌ها همچنین تنوع بالایی دارند و در تولید آن‌ها از پارچه‌های مختلفی مانند مخمل، پارچه‌های معمولی طرح‌دار، پارچه‌های کنفی، پارچه‌های توری و پارچه‌های مقاوم استفاده می‌شود.

کفش‌هایی که رویه پارچه‌ای دارند، بسیار انعطاف‌پذیر و راحت هستند، اما مقاومت آن‌ها نسبت به مدل‌های چرمی کمتر است. کفش‌های پارچه‌ای در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند و حتی نمونه‌های دست‌ساز آن‌ها نیز در بازار موجود است.

کفش‌های زنانه با رویه پارچه‌ای، معمولا اگر برند خاصی باشند،‌ قیمت بالایی دارند، در غیر این صورت، با قیمت‌های اقتصادی و به صرفه می‌توان آن‌ها را تهیه و با استایل‌های مختلف هماهنگ کرد.

کفش زنانه با رویهٔ تولید شده از ترکیب‌های پلاستیکی

کفش زنانه با رویه پلاستیکی

در صنعت امروزی، از ترکیب‌های مختلف پلاستیکی نیز برای تولید رویه کفش زنانه استفاده می‌شود. البته استفاده از کفش‌های زنانه تولید شده از پلاستیک توصیه نمی‌شود، زیرا برای محیط زیست ضرر دارد. اما باز هم به دلیل قیمت به صرفه و تنوع فراوانی که دارند، در کشورهای مختلف مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند.

کفش‌های زنانه مجلسی با رویه پلاستیکی، تولید بالایی دارند و طرفداران آن‌ها نیز در بین خانم‌ها زیاد است. دلیل این موضوع، آن است که معمولا خانم‌ها دوست دارند با هر لباسی در مجالس، یک نوع کفش با طرح و رنگ خاص هماهنگ کنند و از آنجا که قیمت کفش‌های دارای رویه پلاستیکی بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است، بنابراین هنگام خرید کفش، از آن‌ها استقبال می‌شود.

اکنون که با انواع مختلف رویه در کفش‌های زنانه آشنا شدید، برای خرید یا فروش کفش‌های زنانه می‌توانید به مد روز و سلیقه افراد توجه کنید و در نتیجه انتخاب بهتری داشته باشید. در حال حاضر، وبسایت فروشگاه مداکو، انواع مختلف کفش‌های زنانه را در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع، به صورت عمده و با مناسب‌ترین قیمت عرضه می‌کند.